23min   10 listopada uczniowie kl. III SP, z pomocą kolegów i koleżanek z kl. IIG, wykonywali na zajęciach lampiony na uroczystość św. Marcina, a 15 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w parafialnych obchodach dnia św. Marcina w Łubowicach.

 

 

Po krótkim nabożeństwie w kościele połączonym z występami w języku polskim i niemieckim dzieci przedszkolnych i szkolnych, w tym z naszej szkoły, wszyscy uczestnicy wspólnie ze św. Marcinem na koniu wyruszyli w stronę  placu przy plebanii. Przy ognisku odbyła się inscenizacja pt.: "Spotkanie św. Marcina z żebrakiem", a po niej wszyscy uczestnicy otrzymali rogale i herbatę.

Pomimo niesprzyjającej pogody, frekwencja była bardzo zadowalająca. Dziękujemy kołom DFK Grzegorzowice – Łubowice oraz Brzeźnica  za przygotowanie tej uroczystości.

Karina Walach