98 minOd roku szkolnego 2010/2011 do obecnego, we wszystkich gimnazjach w Polsce klasy gimnazjalne realizowały obowiązkowe projekty edukacyjne - grupowe zadania zgodne z programem nauczania.
W naszej szkole w minionych latach zrealizowano wiele ciekawych projektów pod kierunkiem nauczycieli biologii, języków obcych, języka polskiego, historii i wos-u oraz wychowania fizycznego.

20 czerwca br. klasa IIG podsumowała swoje działania w ramach projektów edukacyjnych.

1.Liderzy sportu szkolnego

Adrian i Kevin zaprezentowali filmik przypominający swoje działania w dziedzinie sportu szkolnego- pomoc nauczycielom w treningach z młodszymi uczniami, współpracę podczas organizacji zawodów szkolnych, pomoc młodszym kolegom podczas nauki nowych  umiejętności z wychowania fizycznego oraz wiele aktywnych postaw sportowych, bo  wiemy, że"  W zdrowym ciele zdrowy duch!

2.Świadomy Europejczyk

Polska od   2004 roku należy do Unii Europejskiej. Przyspieszenie rozwoju społeczno gospodarczego w kraju jako efekt pomocy finansowej z UE miała okazję zaobserwować w samej stolicy grupa ,którą tworzyli: Patrycja, Klaudia, Rafał, Mateusz, Dominik, Waldemar i Adrian. Zespół ten skrupulatnie spisał i sfotografował obiekty powstałe w Warszawie  z pomocą funduszy strukturalnych z UE. Sama wycieczka do stolicy była dla uczniów  dużym przeżyciem i okazją do wielu doznań poznawczych o czym przekonaliśmy się  oglądając z naszymi "Europejczykami" interesującą prezentację multimedialną

3.Zdrowe odżywianie

Doris, Emilia, Adriana, Marek  i Dawid realizując swój projekt udowodnili, że  na to czy jesteśmy silni nie chorujemy dobrze się  uczymy, oddziałuje to, co jemy, w jakim środowisku żyjemy, a także czy uprawiamy sport. Podjęte przez grupę działania-ankiety, gazetki, zajęcia propagujące zdrowy, aktywny styl życia wdrażały uczniów naszej szkoły do zachowań sprzyjających postawom prozdrowotnym. Grupa zaprezentowała informację o swojej pracy w formie prezentacji multimedialnej oraz przygotowała smaczny i zdrowy poczęstunek.

Wszyscy uczniowie klasy II pracując w swoich zespołach pokazali, że potrafią pracować w grupie, są odpowiedzialni, potrafią gromadzić materiały i je prezentować. Nasz szkolny Festiwal Projektów podobał się również zaproszonym gościom: pani dyrektor, nauczycielom oraz koleżankom i kolegom z klas VI i VII.

Uczniowie klasy II pracowali metodą projektów  pod kierunkiem nauczycieli: p. Grażyny Kwiecień, p.Marka Muszalika i p.Katarzyny Siąkowskiej.

Eulalia Panek