Kamila nie spoczywa na laurach

69 minKamila Krybus – nasza szóstoklasistka od wielu lat tańczy w zespołach raciborskiego stowarzyszenia „Źródło”. Wraz z koleżankami ma nas swoim koncie wiele nagród, w tym również z międzynarodowych konkursów tańca. Choć ćwiczy od przedszkola, jej zapał nie maleje, a pasja z jaką trenuje, przynosi kolejne efekty. Mimo bardzo napiętego planu tygodnia, Kamila chętnie podzieliła się z nami wrażeniami ze swoich ostatnich wyjazdów z zespołem.W ciągu ostatnich kilku miesięcy byłam na trzech konkursach mażoretek oraz na XXI Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym na Cyprze Północnym.

Pierwszy konkurs odbył się dnia 2.03.2019 w Sosnowcu - XII Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2019”, tam zdobyłyśmy :

Zespół „Zara II” za układ pt. „ Zielona Irlandia” – III miejsce

Zespół „ Efekt I” za układ pt. „ Sen kloszarda” – wyróżnienie I stopnia

069 001

 

Kolejny konkurs odbył się 6 kwietnia w Marklowicach - VII Festiwal Taneczny „ Aplauz 2019” . Tam w kategorii: Formacje z pałką – juniorki zdobyłyśmy wyróżnienie I stopnia i w kategorii: Formacja z pomponami – juniorki - III miejsce.

069 006

17.04.2019 wyjechałam wraz z moim zespołem na XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny na Cyprze Północnym. Na tym festiwalu spotkały się zespoły z takich krajów jak Litwa, Finlandia, Macedonia, Kirgistan, Turcja, Rosja, Polska oraz zespół gospodarzy. Spędziłam tam 9 dni, w tym święta wielkanocne.

Organizatorzy zaskoczyli nas świątecznym śniadaniem, na którym specjalnie dla nas znalazły się pisanki, żurek oraz tort w kształcie zająca. Znaleźliśmy pod palmami paczuszki ze słodyczami „od zajączka”, a w niedzielę wzięliśmy udział we mszy w jedynym na wyspie katolickim kościele.

Nie zapomnieliśmy też o tradycji Lanego Poniedziałku, stoczyliśmy dwie bitwy wodne, dziewczyny wygrały.

Mieszkaliśmy nad samym morzem w pięciogwiazdkowym hotelu Acapulco. Czas wolny spędzaliśmy w morzu, parku wodnym i w kilkunastu basenach. Wśród przygotowanych atrakcji najciekawsze było puszczanie latawców na plaży, malowanie plakatów oraz zwiedzanie twierdzy w Girne.

Prawie dziennie mieliśmy występy i korowody. Mieliśmy okazję lepiej się poznać z rówieśnikami z innych krajów.

Już w Polsce nauczyłam się piosenki w języku tureckim i tam przy każdej okazji musiałam ją śpiewać.

Piosenka była wielkim przebojem wśród tamtejszych ludzi, organizatorzy bardzo cieszyli się z tego powodu. Spotkaliśmy tam bardzo dużo Polaków, którzy byli dumni z naszego kraju i chętnie robili sobie z nami zdjęcia. Festiwal był bardzo fajną przygodą , bardzo długo pozostanie w naszych sercach.

069 027

069 036

 

Po powrocie do Polski, nie było czasu na odpoczynek, gdyż zaraz następnego dnia miałyśmy ostry trening przed Festiwalem Mażoretek w Czerwionce – Leszczynach.

W sobotę odbył się XI Festiwal Mażoretek "Parada" 2019 , który jest konkursem przygotowującym do Mistrzostw Polski Mażoretek, które odbędą się 17-19.05.2019r.

Tam wywalczyłyśmy za układ show- III miejsce, defiladę z pałką – III miejsce , defiladę z pomponami – I miejsce ,układ sceniczny z pomponami – I miejsce.

Konkurs był dla mnie bardzo ważny i emocjonalny.

069 040

Od jutra zabieram się z dziewczynami z zespołu do podwójnej pracy przed MP.

Kamila Krybus klasa VI

 

Gratulujemy i składamy wyrazy podziwu!