Wakacyjny „bakcyl”

zlotarybka 0096

"Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć , że to były rzeczy wielkie."

Robert Brault

gazeta 


Szkolny Klub Wędkarski po raz czwarty zorganizował zawody na stawie komercyjnym w Krzanowicach. Zawody odbyły się 12 czerwca 2019r.

zlotarybka 0041

W odniesieniu do pracy szkoły, patrząc wstecz i wspominając dotychczasowe edycje oraz odnosząc się do słów zamieszczonego powyżej cytatu, można powiedzieć, że to była mała rzecz. Jednak analizując wydarzenia z tego dnia można było zobaczyć jakich wielkich rzeczy dokonaliśmy. Uczniowie byli ogarnięci pasją i emocjami, co można było zobaczyć i usłyszeć od zdających relacje z przygotowań do zawodów. U niektórych trwały już od tygodnia, a może i dłużej.

zlotarybka 0010

Mobilizacja dziadków, rodziców i opiekunów, trudno wskazać co napawa nas większą radością, grupa stałych uczestników, widok absolwentów, którzy z otwartymi ramionami witają swoich byłych nauczycieli czy ci, którzy przyjechali pierwszy raz i choć musieli pożyczyć wędkę, przyjechali, zachwycili się i już planują nową inwestycję – sprzęt wędkarski.

zlotarybka 0009

W tym roku dopiekało słońce, ale były i takie zawody kiedy łowiliśmy w deszczu. Byliśmy jednak dobrze przygotowani – parasole przeciwsłoneczne, zapas chłodnej wody pitnej oraz coś bardziej treściwego - kiełbaski z grilla z dodatkami.

Wędkarze, to nie jednorazowy wyczyn, to styl życia.

zlotarybka 0103

Oto wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach:

Największa ryba – Maciej Cuber

zlotarybka 0069

Największy połów – Marcel Harnos

zlotarybka 0074

Najwięcej złowionych ryb – Edyta Jurecka

zlotarybka 0078

W tym roku doszła jeszcze jedna kategoria – absolwenci, którą wygrał Robert Hałas.

zlotarybka 0081

W zw. z faktem, że można było zdobyć tylko jedną nagrodę z poszczególnych kategorii specjalną nagrodę otrzymał Maciej Cuber, za największy połów i największą rybę, największą ilość złowionych ryb.

Maciej rozpoczynał swoją przygodę z wędkarstwem na pierwszych zawodach jako reprezentant szkoły w Rudniku.

Aktualnie zmienił szkołę i miejsce zamieszkania, z naszymi zawodami nie rozstał się i wspólnie z tatą po raz kolejny stanęli w szranki.

zlotarybka 0005

Grażyna Kwiecień