Mikulášem budeš ty / Mikołajem zostań ty

gry zabawy pl cz00358Z samego rana trwało dziś wielkie podniosłe oczekiwanie uczniów kl. I-III na gości z Czech. Kiedy w końcu przyjechali, wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia w zielonym lesie, w czasie którego działy się czary i dzieci zostały „zamienione” w zwierzątka. To był dopiero początek wrażeń, jakie na dzisiaj zaplanowano.

baner youtube

Dzieci – zwierzątka przemieszały się po różnych zakątkach „lasu” i brały udział w zajęciach – muzycznych, plastycznych, cukierniczych i sportowych. Miło płynął czas na wspólnym śpiewaniu, grze na instrumentach, pląsach, wycinaniu, klejeniu, ozdabianiu, smakowaniu z przerwami na śniadanie, czy obiad, a po całej szkole było słychać odgłosy w języku polskim i czeskim. W końcu dzieci – zwierzątka ponownie spotkały się, by pokazać czego się nauczyły. Na scenie pojawiła się leśna wróżka, odczarowując dzieci, które wspólnie zaśpiewały polsko - czeskie zimowe piosenki. Prezentację nowych umiejętności przerwał dźwięk dzwonka i coraz wyraźniejszy odgłos kroków, zbliżających się w kierunku sali, na której były zebrane dzieci. Nie było wątpliwości – kolejny Gość przybył na spotkanie z dziećmi. Dzieci głośno przywitały Mikołaja, a potem wśród gwaru i śmiechu, odbierały od Niego słodkie upominki. Zaprosiły też Mikołaja do słodkiego poczęstunku smacznymi i kolorowymi ciasteczkami, który same dzieci przygotowały. Spotkanie zakończyło się tańcami i piosenką o tym, że „najlepiej się bawimy, gdy RAZEM coś robimy”. Dzisiejszy dzień spędzony wspólnie z nowo poznanymi koleżankami i kolegami z pewnością to potwierdził.

Daniela Płoszczyca – koordynatorka projektu

 

Spotkanie uczniów klas I-III odbyło się w ramach projektu   „Razem możemy więcej - Společně dokážeme víc”, realizowanego przez Szkołę Podstawowa w Grzegorzowicach we współpracy z Základní škola a mateřská škola Kobeřice.

Projekt jest  dofinansowany ze środków   Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska realizowanego przez Euroregion SILESIA

logo cz pl eu 2019