Sporty zimowe - Zimní sporty

narty robocze 001Chociaż trwają ferie zimowe, rozpoczęły się przygotowania do kolejnego działania w ramach projektu. W lutym uczniowie klas starszych wyjadą na 4- dniową szkółkę narciarską w czeskie Jesioniki. Tam na stokach Pradziada, pod okiem instruktorów, będą uczyli się jazdy na nartach. Popróbują również swoich sił w biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim.

 

Wszystkie szczegóły zostały omówione podczas spotkania roboczego w dniu 13 stycznia, przez nauczycieli, którzy będą pełnili funkcję opiekunów oraz koordynatorki projektu i dyrektora szkoły w Kobeřicach.

Oprócz jazdy na nartach zaplanowano także wieczorne spotkania integracyjne młodzieży oraz zajęcia z ratownikami górskimi.

Zadaniem nauczycieli każdej ze szkół będzie teraz przygotowanie uczniów do tej zimowej wyprawy, by warunki pogodowe nikogo nie zaskoczyły, a wyjazd okazał się świetną przygodą.

Daniela Płoszczyca – koordynatorka projektu

Projekt jest  dofinansowany ze środków   Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska realizowango przez euroregion SILESIA

logo cz pl eu 2019