80- lecie Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach

59a min

Rok szkolny 2019 / 2020 został ogłoszony
rokiem jubileuszowym

80 – lecia istnienia
Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach.

 

Na 30 maja 2020r. zaplanowano główną uroczystość 80- lecia, na którą chcieliśmy zaprosić byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników, absolwentów oraz tych, którym bliska jest nasza szkoła. Cała społeczność szkolna od kilku miesięcy przygotowywała się do tego wielkiego wydarzenia.Pandemia COVID-19 zmieniła nasze plany. Uroczystość została ograniczona do dziękczynnej mszy świętej, która 30 maja o godz. 10:00 w kościele parafialnym w Łubowicach została odprawiona przez ks. Andrzeja Styrę. Ostatnie decyzje rządu zniosły ograniczenia dotyczące limitu osób przebywających w kościele, więc mogło uczestniczyć w niej więcej osób, którzy byli lub są związani z naszą szkołą. Osoby, które nie miały takiej możliwości, mogły wziąć udział w transmisji mszy św. na żywo przez Internet.

Mimo, iż uroczystość 80- lecia przybrała niespodziewany charakter, chcemy wyrazić wdzięczność Wszystkim, którzy od początku aż po dzień dzisiejszy przyczyniali się do tworzenia pozytywnego wizerunku grzegorzowickiej szkoły, jej ciągłego rozwoju, w tym rozwoju edukacji oraz efektywnej pracy dydaktyczno – wychowawczej kilku już pokoleń uczniów – nauczycieli – pracowników – rodziców - przyjaciół szkoły.

Mariola Ciszek

Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Grzegorzowicach

 

 59a szkola min

 

Wspomnienia - choć minione, pozostają w naszej pamięci, czas je porządkuje i dodaje im blasku. Z okazji Jubileuszu  zechciała się podzielić tym, co zapamiętała z czasów szkolnych najstarsza absolwentka i mieszkanka Grzegorzowic - pani Róża Piecha. Do tych relacji, wplata swoje wspomnienia również syn naszej bohaterki -  Pan Karol Piecha. Do tego dołożył swoją cząstkę wspomnień inny absolwent - Pan Henryk Reichel, związanych z rozbudową szkoły pod koniec lat 80-tych XXw., nad którą prowadził nadzór. Te połączone w jeden filmik monologi, razem tworzą piękną historię w pamięci zapisaną.

 59a filmik min(kliknij)

 

Posiadamy również wspomnienia, w formie zapisków innych absolwentów, które są również ważnym elementem tworzenia zapamiętanej szkolnej historii.

59a ksiega min(kliknij)

 

 Z licznymi faktami, które zostały zebrane z archiwalnych źródeł, dokumentujących nauczanie dzieci na naszych terenach od XIXw., okoliczności budowy obecnego budynku  szkoły oraz oświatowe zmiany organizacyjne, modernizacje i remonty infrastruktury, jakie dokonywały się w ciągu 80 lat istnienia Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach, można zapoznać się w zakładce: Historia.

59a historia min(kliknij)

 

Uczniowie z okazji 80 - rocznicy urodzin swojej szkoły przygotowali okolicznościowe pocztówki. Chcieli w ten sposób przyczynić się do uczczenia naszego wspólnego święta,  w ramach zajęć domowych.

59a urodziny szkoy min
(kliknij)