Ale się działo…wakacyjna akcja na szkolnym podwórku

62 minWakacyjne artystyczne dzieło - kolorowy kwiecisty mural,
powstał na podwórku naszej szkoły w dniach 5-6 sierpnia.

 

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Rudnik pozyskaliśmy wszystkie niezbędne materiały, farby, spraye, narzędzia i mogliśmy sprawdzić się artystycznie w nietypowym miejscu, bo zamiast kartki czy płótna uczniowie mieli do malowania ścianę.
Pracowaliśmy w dwóch grupach przez dwa dni po kilka godzin wraz z wolontariuszkami Simoną i Nikol, rodzicami p. Badurczyk oraz p. Kałus. Reszta grupy to uczniowie naszej szkoły: Emilia Reichel, Joanna Badurczyk, Roksana Malcharczyk, Kinga Depta, Adrian i Natalia Kałus, Natalia Pawlińska. Kolejnego dnia dołączyli do nas jeszcze Jakub Reichel, Paulina Krettek oraz Jakub Jurecki. Pogoda dopisała, dobre humory również, przyjemna atmosfera, pomoc rodziców, podczas przerw, czy przy porządkowaniu narzędzi, dbanie o logistyczne czy sanitarne potrzeby okazały się wielkim wsparciem. Uczniowie mieli do dyspozycji szablony, ale sami doskonale wykazywali się kreatywnymi pomysłami i na brak weny nie narzekali. W radosnej atmosferze zaczęły powstawać motywy florystyczne, kolorowe łąki, pełne różnorodnych kształtów i form. Każdy mógł od podstaw poznać smak od podstaw nietypowej faktury, mieszania kolorów, kreślenia konturów swojego pomysłu czy wypełniania kolorem. Przestrzeni ku temu było sporo, praca podzielona była na etapy, od przygotowania i zagruntowania ścian, murku czy zabezpieczania terenu foliami, po fazę projektu czy wykonania. Wielka frajda i wielka kreatywna zabawa oraz nowe doświadczenie dla wszystkich nas obecnych, tak można podsumować naszą akcję, wszystkim zaangażowanym osobom, wsparcie naszej Pani dyrektor, naszego Wójta, rodzicom oraz uczniom należą się serdeczne podziękowania. Podczas pracy słyszeliśmy wiele ciepłych słów i komplementów co dawało nam wszystkim dużo motywacji i podwójnej chęci do twórczego działania. Akcja zakończyła się sukcesem, zresztą sami oceńcie i zobaczcie….

Szczególnie dziękujemy Panu Wójtowi, za przekazane środki pieniężne na ten cel, dzięki czemu nasze kolorowe kwiaty mogły powstać i cieszyć nie tylko uczestników warsztatów, ale mamy nadzieję całą społeczność naszej szkoły, kiedy wrócą we wrześniu do szkoły.

Edyta Reichel - koordynatorka akcji