Narodowy Dzień Tenisa z udziałem naszych najmłodszych

03 minOd początku 2020 roku nasi najmłodsi uczniowie: chłopcy z pierwszej klasy - Paweł Domin i Paweł Krybus oraz dziewczynki z klasy drugiej - Wiktoria Domin i Simona Mainczyk trenują w Raciborskim Klubie Tenisowym.

 
 

Zachęceni podczas zajęć pokazowych, zorganizowanych w naszej szkole przez trenerów klubu, wytrwale jeżdżą na treningi dwa razy w tygodniu, poznając technikę gry oraz coraz bardziej doskonaląc swoje umiejętności tej bardzo ciekawej gry. Ich wysiłek i efekty zostały docenione przez trenerów, gdyż zostali zakwalifikowani jako reprezentanci grupy czerwonej (5-8 lat) na Mistrzostwa Śląska z okazji Narodowego Dnia Tenisa. Impreza ta odbyła się w sobotę 5 września na kortach „KS Górnik” w Bytomiu jako jednym z 10 miast Polski.

O 7:00 rano był już wyjazd z Raciborza. Po godzinie 9:00 w swoich pierwszych meczach wystartowali chłopcy, a godzinę później dziewczyny.

Ogromne emocje bardzo się udzieliły startującym i kibicom. Było dużo śmiechu, a zarazem płaczu, a przy tym najmłodsi sportowcy, mimo, iż po raz pierwszy na tego typu zawodach, wykazali prawdziwego ducha sportowego do ostatniego uderzenia piłki, przestrzegając zasad fair play. Rodzice z trenerami bardzo mocno wspierali małych tenisistów.

Cała czwórka znalazła się w pierwszej dziesiątce nagrodzonych, otrzymując pamiątkowe medale i dyplomy.

Trenerzy są bardzo dumni z młodych adeptów rakiety i już zapowiadają następne zawody.

 

My również serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne doniesienia o sukcesach z kortów.

Sylwia Krybus
Daniela Płoszczyca

www www