"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

safe internet day9 lutego 2021 r. włączamy się do obchodów kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), przygotowując na lekcjach informatyki różne przedsięwzięcia.

Hasło przewodnie brzmi:
"Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

 

 


W tym roku w ramach lekcji on-line, wszystkie starsze klasy VI, VII, VIII podjęły kursy na platformie e-learningowej związanej z cyberprzemocą, hejtem oraz skutecznym i bezpiecznym funkcjonowaniem w sieci. Uczniowie musieli zalogować się na platformie, następnie, przejść kurs, aby otrzymać imienny certyfikat jego ukończenia.

Ideą tegorocznego DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury wzajemnego zrozumienia.
27 002

Nasza szkoła zarejestrowała swoją inicjatywę na stronie DBI.pl, otrzyma elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI.

Uczniowie w młodszych klasach poznali zagadnienia dotyczące zagrożeń czyhających w sieci – m.in. uzależnienia od gier, portali społecznościowych, stron WWW, problemów przemocy w sieci (cyberprzemocy). Uczniowie po zapoznaniu się z zagadnieniami, materiałami multimedialnymi, stworzyli plakaty obrazujące konkretne hasła związane z zagrożeniami. Uczniowie IV klasy, podjęli również dyskusję w ramach lekcji online, gdzie wyrażali swoje przemyślenia, opinie o konkretnych zagrożeniach, ale i korzyściach, jakie daje Internet. Do końca lutego przebiegać będą, w ramach DBI konkretne działania z dziećmi i młodzieżą, już teraz gorąco zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po ciekawe informacji na stronie:
www.saferinternet.pl

27 004

27 005

 

 

 

 

 

 

 

 kliknijstraa 3

27 003

Zachęcamy również, by zajrzeć na poniższe strony:


Beata Gronowicz
Magdalena Nowakowska
Edyta Reichel