Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach z dotychczasowymi klasami Gimnazjum składa się z klas I- VII szkoły podstawowej oraz II - III gimnazjum. Jesteśmy niewielką szkołą wiejską, ale największą w gminie Rudnik. W naszej szkole uczy się 148 uczniów, 111 w szkole podstawowej, zaś 37 w gimnazjum.

Są to dzieci i młodzież z kilku miejscowości: Grzegorzowic - 11, Łubowic - 32, Sławikowa - 30, Lasak - 14, Ligoty Książęcej - 9, Brzeźnicy - 16, Łan - 1 i Miejsca Odrzańskiego - 1.

uczniowie 2017

 

Uczniowie z miejscowości ościennych dojeżdżają do szkoły autobusem z opiekunem. Uczniowie naszej szkoły od pierwszej klasy uczą się dwóch języków - j. niemieckiego jako ojczystego oraz j. angielskiego. Interesują się sportem, przyrodą, informatyką, muzyką, teatrem, swoim regionem. Rozwijają swe zainteresowania uczęszczając na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne organizowane w szkole oraz biorąc udział w licznych konkursach i zawodach. Szkoła dysponuje stołówką, w której można codziennie zjeść smaczny obiad.    W szkole funkcjonuje również świetlica szkolna oraz biblioteka. Dbając o wszechstronny rozwój uczniów, zatrudniamy także pedagoga szkolnego oraz higienistkę.

 

2