W związku z tym, że nie możesz teraz wyjść do biblioteki, gorąco zachęcamy do czytania lektur szkolnych  i książek w domu.

Jeżeli potrzebna jest Ci lektura, którą masz przeczytać – skorzystaj z poniższych stron:

59 00459 005Codziennie można oglądać ekranizację wybranych  lektur.

tvp min

Serdecznie zachęcamy też do sięgania w wolnym czasie po inne ciekawe książki.

Młodszym uczniom proponujemy ciekawe książki, która można przeczytać w formie e-booka - kliknij na okładkę książki.

59 008

Karusia, główna bohaterka “Piaskowego Wilka” to rezolutna dziewczynka, której nie sposób nie pokochać. Jest baczną obserwatorką, a swoje obserwacje wnikliwie analizuje. Czasem jednak potrzebuje niektóre sprawy przedyskutować i na pomoc przychodzi jej wtedy tytułowy Piaskowy Wilk. Jest to rzeczywiście wilk i rzeczywiście składa się z piasku. Razem dochodzą do bardzo ciekawych wniosków, np. że siniaki to medale za dzielność, bo pojawiają się wtedy, kiedy próbujemy zrobić coś nadzwyczajnego. Piaskowy wilk to interesująca książka, świetnie nadaje się na wieczorne czytanie!

59 007

Dzieci ze zwykłego podwórka są świadkami zupełnie niezwykłych wydarzeń. Ktoś zamienia się w żabę, w skarpetkach rosną czarne dziury, tajemniczy pan przechadza się z burzową chmurą na sznurku, huśtawka ożywa, a z pudełka pani Dory ucieka nuda. Czy za tym wszystkim mogą stać pewna starsza pani i jej kot?
Mieszkające w pobliżu Łopianowego Pola dzieci, choć borykają się z wieloma przeciwnościami losu, dzięki Czarownicy i innym niezwykłym postaciom nie tracą hartu ducha. Baśniowa opowieść o sile marzeń i potędze dziecięcej wyobraźni.Przepiękna, magiczna, baśniowa opowieść dla marzycieli - i tych mniejszych i tych starszych...

 59 011

Opowieść ta została wyróżniona III nagrodą w kategorii 6-10 lat w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Chłopczyk o imieniu Omenka kocha siedzieć w cieniu ogromnego mangowca i uczyć się z innymi dziećmi literek albo pić gęstą, słodką herbatę i słuchać opowieści starszyzny. Niestety wioskę Omenki atakują oddziały żołnierzy – kto może, ucieka przed nimi, rodzina chłopczyka także. Uciążliwa jest to podróż, w piekących promieniach słońca, w ciasnocie, za ostatnie oszczędności.
Czy ich łódź dopłynie do bezpiecznej przystani? Czy hebanowy Orion, którego Omenka ściska w swojej małej rączce, ochroni rodzinę chłopczyka?
Przejmująca opowieść o podróży małego afrykańskiego uchodźcy – Omenki.

"Niezłe ziółko"

59 001 

Przepięknie ilustrowana, ciepła opowieść o sprawach ważnych i trudnych. O radzeniu sobie z własnymi lękami i ograniczeniami, o stracie najbliższych, o wartości bycia innym - bycia sobą. Opowieść wcale nie tylko dla dzieci, choć napisana w bardzo przyjazny dla nich i wiarygodny sposób. Do tego jeszcze przesycona subtelnym poczuciem humoru. Piękna, wartościowa historia.


      

 "Dzień czeklady

59 002

 

Opowieść o przygodach Moniki i Dawida. Dzięki tajemniczemu skoczkowi czasu poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia.

"Trzymaj mnie

59 003

To niezwykle ciepła, urocza a do tego mądra lektura skierowana przede wszystkim do najmłodszych czytelników. Historia prezentuje losy dwóch młodych wydr morskich: Mikiego i Amaka. Przygody i wyzwania kontra przeciwności losu. Jak zakończy się niespodziewanie nadciągający sztorm? Co przyniesie naszym bohaterom? Czy uda im się odnaleźć własne rodziny?

To książka o potrzebie bliskości i o tym, że warto mieć przyjaciół, którzy nie tylko nam pomogą, ale którym i my będziemy mogli pomóc w razie zaistniałej trudnej sytuacji. Aż chciałoby się powiedzieć: "w kupie siła!"

 

Polecamy również ciekawe słuchowiska dla naszych najmłodszych: kliknij na okładkę książki.

lLeśne

59 006

„Leśne opowieści” - to słuchowisko, na które składa się osiem bajek: Piesek Biszkopcik, Biedroneczka, Kotek Tarapatek, Niezapominajka, Małpie figle, Ślimak winniczek, Gwiazdeczki, Zimowe zapasy jeżyka. Wszystkie opowieści są napisane przyjaznym dla dzieci językiem, opowiadają o przygodach i doświadczeniach zwierzątek takich jak kotek, piesek, biedronka, jeżyk czy małpki. Bohaterami dwóch bajek są  gwiazdki i kwiaty. Z każdej bajeczki   płynie dla dziecka jakaś nauka. I, tak na przykład ,dowiadujemy się, że nie należy sprawiać innym przykrości, że należy szanować innych, że trzeba być zapobiegliwym, uważnym i, że opłaca się słuchać swoich rodziców.  

  59 009   

„ Przygody ciekawskiej Jadzi i innych dzieciaków” - cała bajka, to zbiór krótkich historyjek o:
- ciekawskiej Jadzi, która wszędzie zajrzeć musi,
- dzieciach co pomagają starszej Babusi,
- fiołku co zimę przetrwać musi,
- koleżankach, co jedną chęć pomocy drugiej kusi,
- nowych zainteresowaniach Zosi,
- dwóch chłopcach co pomoc niosą Mamusi.

59 010                                

„Psotny duszek w starym dworze”powóz konny z rodzicami Stefka, Hali i Jurka wyruszył spod Starego Dworu pozostawiając ich pod opieką służby. Jak się szybko okazało… w domu był ktoś jeszcze! Psotne duchy- przyjaciele sów, które od wieków zamieszkiwały Stary Dwór i szkodziły jego domownikom. Stefek, Hala i Jurek łatwo się jednak nie poddadzą!

Beata Smołka
Edyta Przybyła

 

 

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji i pracownią dydaktyczną, w której wykorzystuje się zgromadzone zbiory na zajęciach z uczniami oraz wspomaga nauczycieli w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych związanych z książką i innymi źródłami informacji. Z biblioteki mogą również korzystać rodzice.
W bibliotece znajdują się 4 stanowiska komputerowe. Godziny otwarcia umożliwiają dostęp do zbiorów i informacji podczas zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu. W bibliotece istnieje wolny dostęp do półek.
Podstawę księgozbioru stanowi literatura dla dzieci i młodzieży oraz lektury dla klas I-VIII SP. W bibliotece wyodrębniony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy atlasy, przewodniki i inne, z którego można korzystać w bibliotece. Dla nauczycieli wyodrębniona jest literatura pedagogiczna i metodyczna.
Biblioteka szkolna prowadzi półroczną i roczną statystykę wypożyczeń i ocenę stanu czytelnictwa. Co roku wybierany jest najlepszy czytelnik z klas I - III i najlepszy czytelnik z klas IV- VIII w ramach całorocznego konkursu.

  REGULAMIN BIBLIOTEKI I MULTIMEDIALNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO - zobacz

 Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek 9.40 - 12.50
wtorek 9.40 - 11.50
środa 9.40 - 11.50
czwartek 9.40 - 10.45
piątek 8.45 - 11.45