Międzynarodowe święto sportu w Kobeřicach

olimpiada koberice

Prawdziwie olimpijską oprawę przyjęły dzisiejsze rozgrywki sportowe w Kobeřicach w ramach projektu „Różni, ale razem” – „Odlišní, ale spolu”, w których uczestniczyli uczniowie klas: VISP oraz I-III gimnazjum z naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od wejściem w pochodzie na płytę boiska wszystkich 9 uczestniczących drużyn, z których każda niosła kolorowy transparent, wznosząc hasła - okrzyki zagrzewające do sportowej rywalizacji. Po odśpiewaniu hymnów UE, Polski i Czech oraz przywitaniu przez dyrektora Základní škola a mateřská škola Kobeřice – pana Josefa Wernera, na boisko uroczyście została wniesiona przez uczniów czeskich i polskich flaga olimpijska oraz zapalony został znicz olimpijski. Następnie rozpoczęły się właściwe rozgrywki wg ustalonego wcześniej harmonogramu, w różnych dyscyplinach zespołowych – piłka nożna i unihokej dla chłopców oraz 4 ognie i minisiatkówka dla dziewcząt, a takze  indywidualnych – bieg na 60m, skok w dal, skok wzwyż i sztafeta 4x60m. Na obiektach sportowych zapanowała atmosfera prawdziwie sportowej rywalizacji, walki o jak najlepsze wyniki w duchu fair play. Sprzyjająca pogoda pozwalała w pełni cieszyć się zawodnikom, ale także kibicom z udziału w tym niecodziennym wydarzeniu sportowym. Po zakończeniu kilkugodzinnych rozgrywek, uzyskane wyniki cząstkowe zostały podsumowane, przeliczone na punkty, które dały wyniki końcowe zawodów.

V pátek 2. června 2017 proběhla na naší škole Sportovní olympiáda v rámci projektu „Rózni, ale razem“ – „Odlišní, ale spolu“. Této akce se účastnili žáci vyššího stupně spolu s partnerskou školou z polských Grzegorzowic. Na začátku Sportovní olympiády zazněly hymny EU, Polské republiky a České republiky, byla vyvěšena olympijská vlajka a zapálen olympijs ký oheň. Za krásného slunečného počasí žáci soutěžili ve dvou kategoriích (mladší a starší) a v několika disciplínách např. fotbal, florbal, přehazovaná, míčová hra 4 ohně a tletických disciplínách, běh 60 m, skok daleký, skok vysoký, štafeta 4x60m. V celém sportovním areálu vládla příjemná a zároveň bojovná atmosféra, která vyvrcholila závěrečným vyhodnocením výsledků a předáním cen nejlepším družstvům a jednotlivcům vjednotlivých kategoriích.

 

Nasi uczniowie osiągnęli drużynowo bardzo dobre wyniki:

kategoria „młodsi” (13-14 lat) miejsce II

kategoria „starsi” (15-16lat) miejsce III

Również w klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie wykazali się świetnymi wynikami i znaleźli się na podium:

Dawid Morawin – bieg na 60m: miejsce I, ustanawiając nowy rekord bieżni w Kobeřicach wynikiem 7,10s

Kevin Gawlik – bieg na 60m: miejsce I

Wiktoria Waskin – bieg na 60m: miejsce II

Marek Czajka – bieg na 60m: miejsce III

Paulina Habrom – skok wzwyż: miejsce III

Rafał Kobza – skok w dal: miejsce III

Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom z Kobeřic za perfekcyjne zorganizowanie i przeprowadzenie olimpiady sportowej, stworzenie świetnej atmosfery oraz pożywny wyborny poczęstunek, który pozwolił regenerować siły zawodnikom i kibicom sportu.

logo eu a

Daniela Płoszczyca

   koordynator projektu