Jesienne warsztaty - Podzimní workshop

plcz jesien

 Pod hasłem jesiennych warsztatów kryje się spotkanie dzieci najmłodszych klas, które odbyło się 17.10. br. w zaprzyjaźnionej szkole w Kobeřicach. Od samego rana grupa 60 uczniów brała udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i sportowych. Dzieci śmiało pokonywały barierę językową i wspólnie angażowały się do wspólnych działań. Każda z trzech grup, wykonała ozdoby jesienne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych: kasztanów, liści, żołędzi, patyczków, jarzębiny oraz gliny ceramicznej. Dzieci nauczyły się także śpiewać czeskie piosenki. Jedna mówiła o tym, że jesień maluje swoimi farbami wszystko dokoła, druga zachęcała do jesiennych spacerów, a jeszcze inna była związana z nazwami miesięcy. Na sali gimnastycznej natomiast odbyły się zajęcia sportowe, gdzie „zające chowały się w kapuście”, a „jelenie uciekały przed myśliwymi”. Trzeba było także pozbierać ziemniaki i trafić szyszkami do celu.

Bardzo aktywnie minęło przedpołudnie. By nie zabrakło dzieciom siły i ochoty do zabaw, starsze koleżanki zadbały o owocowo- warzywny poczęstunek, do którego nie trzeba było dzieci długo namawiać. Z talerzy znikały kolorowe witaminy, po których można było wrócić do wspólnych zajęć.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały to, czego się nauczyły i opowiedziały o tym, co im się najbardziej podobało, po czym uczestnicy dzisiejszych zajęć zostali zaproszeni do restauracji na pyszny obiad.

Serdecznie dziękujemy pani Naděždzie Schiedkovej – koordynatorce projektu oraz wszystkim Nauczycielkom z czeskich Kobeřic za ciekawie przygotowane zajęcia i wspólnie spędzony dzień.

Warsztaty zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP w ramach projektu „Różni, ale razem” – „Odlišní, ale spolu”, w którego realizacji pośredniczy Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Silesia.

Daniela Płoszczyca
koordynator projektu

logo eu a