Na miarę trzeciego miejsca

 powiat u12 0047"Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje."
                                                                                                       Kazimierz Górski

Niby dzień jak co dzień, a jednak inny, ważny, bo dziś nasi chłopcy zmierzyli się najlepszymi drużynami
w powiecie w kategorii U-12
Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej
„Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Lubowice.pl    NaszRaciborz.pl

Nadmienić należy, że w półfinale powiatowym wzięły udział drużyny z Nędzy, Kuźni Raciborskiej, Rud Wielkich, Raciborza, Tworkowa, Studziennej, Pietrowic Wielkich, Samborowic, Pawłowa, Rudnika, Szonowic, no i my z Grzegorzowic. Do finału zakwalifikowały się drużyny z Nędzy, Raciborza, Pietrowic Wlk. oraz Grzegorzowic.

Zacznę jednak od początku.

Jest 7 listopada, godzina 10.00, drużyna SP Grzegorzowice czeka przed szkołą na autobus. Główny temat rozmów to strategia rozegrania poszczególnych meczy. Temperatura sięga tylko 8 stopni Celsjusza. Jest autobus, jesteśmy i my. Jedziemy.

Boisko Orlik w Pietrowicach Wielkich, a na nim już rozgrzewają się drużyny przeciwników. Czas na nas. Liderzy sportu oraz trenerka zarządzają rozgrzewkę. Jeszcze kilka ważnych uwag i sygnał gospodarza obiektu o rozpoczęciu finału powiatowego.

Na murawę wchodzą, jako pierwsi, chłopcy z Pietrowic Wlk. i Nędzy. Wynik 5 : 0 dla Nędzy.

Teraz my i Racibórz. Temperatura nie zmienia poziomu słupka rtęci, a mgła otacza całe boisko. Gwizdek sędziego. Chłopcy dwoją się i troją, ale widać, że przeciwna drużyna jest dziś lepsza. Koniec meczu. Racibórz wygrywa starcie. My jednak wychodzimy z założenia, jak mawiał śp. Kazimierz Górski (trener i selekcjoner tysiąclecia ur. 2.III.1921r. zm. 23.V.2006r.), że „piłka jest okrągła, a bramki są dwie, albo my wygramy, albo oni”.

To dopiero początek, a przed nami kolejny mecz z Pietrowicami Wlk. Graliśmy już z tą drużyną i wiemy, że mamy szansę znów wygrać. Trzeba tylko obudzić w sobie ducha walki.

Jest!!!!! I o to właśnie chodziło. Kończymy zwycięsko mecz wynikiem 2:1.

Teraz starcie kolejnych drużyn, Pietrowice – Racibórz. Wynik 2:1 dla Raciborza. Ostatni mecz stoczyliśmy z Nędzą. Okazali się być lepsi.

Podsumowanie finału, sędziowie podliczają punkty. Werdykt, zwycięzcą finału powiatowego została drużyna z Nędzy, drugie miejsce zajął Racibórz, a trzecie my.

Nasz plan został wykonany w 100%.

Mamy trzecie miejsce w powiecie. To ogromny sukces i radość. Miło jest odbierać puchar.

Gratulujemy naszym chłopakom. Oto pełny skład drużyny: Marcel Depta, Tomasz Ficoń, Karol Gawlik, Jakub Jurecki, Michael Kitel, Jakub Krybus, Maksymilian Kszuk, Justin Malcharczyk, Michał Piechulla, Łukasz Waniek.

W tym roku szkolnym swoje ostatnie mecze, żegnając się z turniejem Tymbark, rozegrali uczniowie:

1powiat u12 tomasz

1powiat u12 justin

1powiat u12 lukasz

1powiat u12 michal

1powiat u12 michael

Grażyna Kwiecień