Sukces w trzech krokach

ghp 0039Sezon piłkarki trwa.
W dniu 01 grudnia br. odbył się gminny turniej piłki nożnej. Zmagały się drużyny dziewcząt i chłopców z Gamowa, Grzegorzowic, Szonowic i Rudnika.
W skład grzegorzowickiej drużyny dziewcząt wchodziły uczennice: Julia Depta, Edyta Jurecka, Weronika Czajka, Dorota Pater, Magdalena Kszuk, Natalia Ignacy.
W skład drużyny chłopców wchodzili uczniowie: Niko Gawlik, Jakub Krybus, Jakub Reichel, Łukasz Waniek, Michał Piechulla, Dominik Paris. Byli także liderzy sportu szkolnego - Kevin Gawlik, Daniel Depta, Robert Parys.
 
Ten dzień dla naszych obu drużyn był dniem radości i sukcesu.
Krok pierwszy - Turniej rozpoczęli nasi piłkarze rozgrywając mecz z drużyną z Gamowa. Wynik 4:0.
Krok drugi – Przyszedł czas zmierzyć się z Szonowicami. Kondycja i umiejętności nie opuściły naszych zawodników. Ukończyli mecz wynikiem 3:1
Trzeci krok - Chyba najważniejszy w naszej historii futbolowej gry, mecz Grzegorzowice kontra Rudnik (w zeszłym roku musieliśmy uznać ich przewagę ciesząc się z drugiego miejsca).
Na trybunach było słychać rytmiczne skandowanie wspierające grę naszych chłopaków ...„Grzegorzowice!, …Grzegorzowice!, …Grzegorzowice!”
Czas 12 minut zdawał się wydłużać. Gra była zacięta, ale dobrze przemyślana. Mecz zaczęli zgodnie z planem, który ułożyli sobie już wcześniej. Postawili kropkę na „i” ustanawiając końcowy wynik 1:0. Tego zwycięstwa brakowało w naszej kolekcji.
 
Ze swoich zawodników jesteśmy dumni, bo wiemy, że dali z siebie wszystko, na miarę pierwszego miejsca.
Nie można pominąć pięknej gry naszych dziewcząt, które niczym nie odstępowały od swoich rywalek. Możemy to stwierdzić analizując końcowe wyniki, a były bardzo dobre, plasując je na II miejscu w turnieju.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a naszym chłopakom życzymy dalszych sukcesów. Już wkrótce przed nimi turniej na poziomie powiatu.
baner youtube
Rozegrano 12 meczy.
Wyniki drużyn chłopców:
Grzegorzowice - Gamów - 4:0
Szonowice - Rudnik - 1:9
Grzegorzowice - Szonowice - 3:1
Gamów - Rudnik - 2:5
Gamów - Szonowice - 1:1
Grzegorzowice - Rudnik 1:0
 
Wyniki drużyn dziewcząt:
Grzegorzowice - Gamów - 2:0
Szonowice - Rudnik - 1:1
Grzegorzowice - Szonowice - 1:1
Gamów - Rudnik - 0:3
Gamów - Szonowice - 0:0
Grzegorzowice - Rudnik 0:1
gazeta
Grażyna Kwiecień