Mikołajki na sportowo

0001 mikoajkowy turniej2017 0015aChociaż za oknami brak śniegu, a temperatura na podwórku bardziej przywołuje na myśl wiosnę,
to nastrój świąteczno-mikołajkowy zagościł w naszej szkole.

W środę o poranku, zjechały się na rudnicką halę sportową wszystkie dzieci klas I-III ze szkół podstawowych
w  Szonowicach, Gamowa, Brzeźnicy, Grzegorzowic, Rudnika.

baner youtube

   Głównym celem mikołajkowych zabaw i gier  była integracja uczniów oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich słodkimi prezentami.

   Rozegrano wiele gier i zabaw m.in. sztafety, wyścigi, dwa ognie.  Wszyscy bawili się i rywalizowali ze sobą w świątecznej atmosferze. Zadania do wykonania mieli także opiekunowie grup i proszę mi wierzyć, nie były one łatwe. Nie jeden nauczyciel wyciskał z siebie „siódme poty” by sprostać zadaniu.  
   Wszystkie drużyny spisały się bardzo dobrze. Na twarzach było widać tylko uśmiech i radość.
Tego dnia odbył się także Mikołajkowy Turniej piłki nożnej. W szranki stanęły drużyny z Szonowic, Brzeźnicy, Gamowa, Rudnika i Grzegorzowic. Rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Mimo wielkiego serca i ducha walki wszystkich drużyn nasi mali mistrzowie nie dali sobie odebrać zwycięstwa.
   W tym miejscu warto przypomnieć, że nasi uczniowie z rocznika 2008-2009 są aktualnymi mistrzami powiatu w ramach organizowanego Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i będą w marcu przyszłego roku nasz region reprezentować na zawodach wojewódzkich.

gazeta

Grażyna Kwiecień