Wiara bez uczynków jest martwa

47 minŚroda Popielcowa rozpoczyna 6- tygodniowy okres Wielkiego Postu. Z samego rana uczniowie z nauczycielami uczestniczyli w Eucharystii, w czasie której kapłan na znak pokuty, posypał głowy popiołem.

Czas Wielkiego Postu jest właściwą okazją do refleksji nad własnym życiem, postępowaniem wobec bliźnich i pogłębieniem swojej wiary.


Chcemy zachęcić każdego, również Ciebie, byś czas oczekiwania na święta wielkanocne wykorzystał,
czyniąc dobre uczynki dla kogoś, kto Twojej pomocy potrzebuje.

Daleko, w kierunku południowo – wschodnim od granic naszego kraju, w Izraelu znajduje się miasto Jerozolima. Tam spotkać można ślady, upamiętniające najważniejsze wydarzenia dla każdego chrześcijanina. Golgota – gdzie Chrystus umierał na krzyżu, święte kamienie w skalnym grobie, do którego złożono Jego ciało. Poza murami miasta - Getsemani z drzewami oliwnymi, których podziemne pędy liczą ponad 2 tysiące lat i rosły tam już w czasie, gdy Jezus modlił się i został aresztowany przed śmiercią.

47 01    47 05

Właśnie tam, na zboczu Góry Oliwnej, znajduje się Dom Pokoju – „Home of Peace”. Jest to sierociniec zbudowany i prowadzony od 50 – ciu lat przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Mieszkają w nim dzieci, których rodzice nie żyją lub z przeróżnych przyczyn, nie potrafią się nimi zająć. Siostry elżbietanki starają się o codzienne utrzymanie swoich podopiecznych, dbają o ich wykształcenie i przygotowanie do życia. Od początku istnienia domu, żyło w nim około 400 dzieci. Aktualnie przebywa w nim 15 – ro dzieci w wielu przedszkolnym i szkolnym, nie tylko z Izraela, ale nawet z Afryki. Dom, który stworzyły dla nich siostry jest jedyną szansą na normalne życie. Oprócz sióstr do Domu Pokoju systematycznie przyjeżdżają z Polski i innych krajów wolontariusze w różnym wieku, którzy pomagają w codziennych pracach i opiece nad dziećmi. Dom jest utrzymywanie dzięki pomocy finansowej i rzeczowej od ludzi dobrej woli.

47 07   47 12

Po tym dość długim wstępie zaczyna się

PROPOZYCJA DLA CIEBIE

Samorząd Uczniowski wystawił na szkolnym korytarzu

WIELKOPOSTNĄ SKARBONKĘ DLA DOMU POKOJU

Przez cały okres Wielkiego Postu możesz do niej wrzucać pieniążki, które chciałbyś przekazać dzieciom z sierocińca na Górze Oliwnej.

Mogą to być nawet niewielkie kwoty,
ważniejsze jest to, by były przekazane przez Ciebie z szczerego serca, bez oczekiwania niczego w zamian. Aby móc wrzucić jakieś datki, pewnie trzeba będzie zrezygnować z zakupu czegoś, co sprawia Ci przyjemność, zabawki, o której marzysz albo batonika, na którego masz ochotę. Może to będzie część kieszonkowego, które dostajesz od rodziców.

Gdy nauczysz się bezinteresownie dzielić z innymi tym co masz,
będzie to najlepszym owocem Wielkiego Postu.

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
poniewa
ż wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza ko
ło i wraca do nas Flora Edwards

Daniela Płoszczyca

 

gazetagazetagazeta