Młodzi badacze z firmą Henkel

50 minJedna z naszych klas zamieniła się dziś w laboratorium, a w nim znaleźli się badacze w białych fartuchach i okularach ochronnych. To panie: Justyna i Zosia, przedstawicielki autorskiego projektu edukacyjnego firmy Henkel „Świat młodych badaczy” zaprosiły uczniów klas II, III i IV do bardzo ciekawych zajęć, polegających na wykonywaniu różnych eksperymentów badawczych.
Dzieci sprawdzały właściwości substancji, samodzielnie odmierzały i mieszały składniki. Dowiedziały się, które produkty spożywcze zawierają skrobię i poznały sposób sprawdzenia jej obecności. Największą atrakcją okazało się samodzielne wykonanie kleju, poprzez połączenie odpowiednich składników. Uczniowie wraz z paniami, jak prawdziwi specjaliści, omawiali wyniki przeprowadzonych eksperymentów, po wcześniej postawianych hipotezach, przeprowadzonych badaniach i zrobieniu notatek. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał książeczkę z pomysłami do dalszego eksperymentowania w domu.
Być może to rozbudzone zainteresowanie światem badań naukowych zaowocuje w przyszłości wyborem zawodu naukowca przez niektórych naszych uczniów, a dziś było na pewno wspaniałym doświadczeniem i zabawą.

Daniela Płoszczyca

Dziękujemy firmie HENKEL oraz edukatorkom:
pani Justynie i pani Zosi za niezwykle interesujące zajęcia!