Na podium w ćwierćfinałach wojewódzkich

tenis final 0008W dniu 14 marca br. w Krzanowicach odbył się turniej
w ramach ¼ finału Wojewódzkiego Tenis
a Stołowego Dziewcząt Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

logo 3miejsce

Uczennice naszej szkoły: Weronika Czajka i Dorota Pater, reprezentując powiat raciborski, wywalczyły trzecie miejsce.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich uczestników, objaśnieniu celu i reguł gry, ogłoszono otwarcie imprezy sportowej. Odbyło się losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek.

Uczestnicy mieli do dyspozycji 6 stołów, przy których stali sędziowie. Wraz z nauczycielami w-f czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

W każdej z drużyn do końca toczyły się zacięte rozgrywki o sukces w turnieju, a emocje udzielały się prawie każdemu. Jednak turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Mogliśmy zaobserwować duże zaangażowanie zawodniczek oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

W zmaganiach turniejowych naszym obecnym medalistkom, dopingowało (w ramach nagrody) trzech naszych uczniów - mistrzowie gminy w kategorii chłopców. Była to dla nich nie tylko nagroda, ale także lekcja, w trakcie której, mogli obserwować grę najlepszych zawodników w rejonie. Mieli również możliwość rozegrania szeregu meczy sparingowych.

Gratulujemy sukcesu!

Grażyna Kwiecień