Czuj, czuj - czuwaj!

59 minOgromną niespodziankę sprawili nam goście, którzy zawitali dziś przed południem do uczniów klas I-III oraz IV – VISP. To druhny Agnieszka, Karolina i Marianna z drużyny harcerskiej w Rudzie Śląskiej przyjechały, by opowiedzieć i pokazać dzieciom, na czym polega bycie harcerzem i jakie warunki trzeba spełnić, by nim zostać.

Można było obejrzeć mundur harcerski i poznać znaczenie jego elementów – chust, pagonów, sznurów czy odznak. Druhny opowiedziały, jak zuchy bawią się i uczą podczas zbiórek oraz jak spędza się czas na obozach w lesie. Oglądaliśmy zdjęcia, pośpiewaliśmy zuchowe piosenki, pobawiliśmy się i zadaliśmy mnóstwo pytań, na które harcerki cierpliwie i wyczerpująco odpowiadały.

Spotkanie to stało się zachętą do założenia własnej zuchowej drużyny. Klasa druga już kilka dni wcześniej poczyniła takie przygotowania, ucząc się piosenki zuchowej i ogłaszając klasowy konkurs na nazwę i znak swojej grupy. Uczniowie projektowali także odznaki sprawnościowe, które chcą zdobywać, by stawać się sprawniejszymi, mądrzejszymi i grzeczniejszymi. Teraz dowiedzieli się, jak wytrwale dążyć do celu. Trzymamy kciuki, by zapał, który dziś wznieciły starsze koleżanki- harcerki z Rudy Śląskiej wśród naszych uczniów, przyniósł oczekiwane efekty.

Na zakończenie umówiliśmy się na wspólny wiosenny biwak! A zatem do miłego zobaczenia.

Czuj! czuj! – czuwaj!!!

Daniela Płoszczyca