Wiosenna wyprawa najmłodszych

69 minKiedy w powietrzu czuć wiosnę, trudno usiedzieć w szkole. Uczniowie najmłodszych klas wybrali się poszukać jej oznak w terenie. Pojechali dziś do Raciborza – Obory.Tam wzięli udział w zajęciach terenowych w Arboretum Bramy Morawskiej, obserwując wiosenne kwiaty, drzewa puszczające pąki i pierwsze zielone liście oraz zwierzęta, te z mini- zoo oraz „przypadkowo” napotkane podczas spaceru po lesie. Była to również okazja do przypomnienia sobie nazw roślin tj. zawilec, czosnek niedźwiedzi, cieszynianka, magnolia, tarnina i wielu innych oraz dowiedzenia się ciekawostek o przyrodzie. Drugą część wyjazdu dzieci spędziły w sklepie materiałów budowlanych „Castorama”, w dziale zwanym Majsterkowo, gdzie wzięły udział w warsztatach technicznych, samodzielnie wykonując funkcjonalny, kolorowy organizer z drewna. Każdy z zapałem robił kolejne czynności pod kierunkiem pani Katarzyny i na koniec mogliśmy się pochwalić pięknie wykonanymi pracami, które można było zabrać ze sobą do domu.

Po wyczerpujących zajęciach dzieci mogły usiąść przy ognisku, by upiec sobie kiełbaski, które po intensywnych porannych zajęciach, smakowały wyśmienicie.

Dziękujemy serdecznie Pracownikom Arboretum i Castoramy za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć oraz panu Heniowi za pomoc w przygotowaniu ogniska i zabawy ruchowe z dziećmi, a także skuteczne dyscyplinowanie niesfornych uczniów.

Daniela Płoszczyca