Nasza uczennica Kamila tańczy i pomaga

65 min

W dniach 30.04. – 06.05.br. nasza uczennica Kamila Krybus z klasy V wraz z zespołem folklorystycznym „ Raciborzanie”
i mażoretkami „Zara” brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym „ Barwinkowe koło” w Winnicy na Ukrainie.

gazetagazeta 

Występowali tu już po raz drugi, razem z zespołami ze Stanów Zjednoczonych, Turcji, Mołdawii, Litwy i Ukrainy. Swą podróż rozpoczęli od całodniowego zwiedzania Kijowa, gdzie zaopiekował się nimi znajomy Zespół „ Słowianeczka”. Oprócz niezliczonych atrakcji tego miasta najbardziej zapadł dzieciom w pamięć dwugodzinny rejs statkiem po Dnieprze i park japoński.


Na miejscu w Winnicy młodzi tancerze zostali zakwaterowani w luksusowym kompleksie hotelowym „ Gostiewija”, gdzie w wolnym czasie do woli korzystać mogli z wielu przewidzianych dla dzieci atrakcji. Koncerty festiwalowe odbywały się przy zawsze pełnej widowni w miejscowym Teatrze i na Uniwersytecie. Mażoretki „ Zara” prezentowały ognistego Czardasza i tańce pradawnych Słowian, zaś Zespół „ Raciborzanie” zapoznał widzów z Krakowiakiem i tańcami Beskidu Śląskiego. W wolnym czasie dzieci zwiedzały miasto, wzięły udział w miejskiej grze terenowej, bawiły się na wspólnej dyskotece, obejrzały widowisko kinowe na słynnych winnickich fontannach oraz pokaz sztucznych ogni.

Przed wyjazdem członkowie SKZR „ Źródło” zebrali wiele darów (odzież, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, słodycze), które tancerze przekazali domom dziecka w Kijowie i Winnicy.

W naszej szkole akcje zorganizowała i koordynowała Kamila, która wykonała plakat i zachęcała koleżanki i kolegów do podzielenia się potrzebnymi rzeczy z dziećmi z Ukrainy.

065 001

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA UCZNIOM ZE SZKOŁY Z GRZEGORZOWIC
ZA WSZELKIE PRZYNIOSIONE DARY DLA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA NA UKRAINIE,
A SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA
PANU HENRYKOWI KOCZANOWI
ZA MNÓSTWO ŻYWNOŚCI, KTÓREJ ZBIÓRKĘ PRZEPROWADZIŁ Z UCZNIAMI Z ZAPRZYJAŹNIONEGO „SŁOWAKA” – AKADEMICKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W CHORZOWIE

SKŁADA PANI ALDONA KRUPA – GAWRON - PREZES ZARZĄDU ZESPOŁU „ŹRÓDŁO”
ORAZ TANCERKA KAMILA - KOORDYNORKA AKCJI W SP GRZEGORZOWICE