"Mistrzowie piór" klas I-IIISP wybrani

77 minZa nami tegoroczny, XIV Gminny Konkurs Pisania dla klas I-IIISP pod hasłem „Piszę ładnie, bezbłędnie i ciekawie”, który tradycyjnie odbywa się w naszej szkole.
 Pisanie jest kluczową umiejętnością potrzebną człowiekowi przez całe życie. Nabywanie jej to długoletni trudny proces, który zawiera kilka elementów, tj. nauka kształtnego stawiania znaków graficznych – liter i ich połączeń w wyrazach, wyrobienie czujności ortograficznej, co wpływa na poprawność zapisu oraz redagowanie tekstów, które zawierają przekaz informacji. Zasadniczy okres nauki tej umiejętności przypada na lata edukacji wczesnoszkolnej.

Stąd ważna jest motywacja u dzieci do jej doskonalenia. Po całorocznej systematycznej pracy w klasach, w dniu dzisiejszym do konkursu przystąpiło po dwóch reprezentantów każdej z klas I-III ze szkół w gminie Rudnik, wyróżniających się pod względem umiejętności pisania.

Podczas rozgrywek językowych uczniowie zmierzyli się z zadaniami podzielonymi na dwa etapy, tj. pisanie tekstu z pamięci (kl. I) lub ze słuchu (kl. II i III) oraz rozwiązywanie zadań w formie testu zawierającego m.in. zagadki, rebusy, krzyżówki, a w każdym z nich nie brakowało pułapek ortograficznych.

Kolejne części przedzielone były przerwami na odpoczynek i poczęstunek. Dzieci pobawiły się na świeżym powietrzu, a także uczyły się tańca integracyjnego, pod kierunkiem starszych koleżanek z naszego gimnazjum.

Prace konkursowe zostały ocenione przez komisję, złożoną z nauczycielek każdej ze szkół, a na podstawie wyników przyznano wyróżnienia i nagrody „Mistrzom piór”.

Oto wyniki XIV Gminnego Konkursu Pisania:

kategoria- klasa I

I miejsce: Amelia Zaremba – SP Grzegorzowice,

II miejsce: Balbina Stawska – SP Szonowice,

III miejsce: Julia Nieborowska – SP Grzegorzowice,

kategoria- klasa II

I miejsce: Olivia Passia – SP Szonowice,

II miejsce: Emilia Golenia - SP Rudnik,

III miejsce: Julia Ceda – SP Grzegorzowice,

kategoria- klasa III

I miejsce: Emilia Reichel – SP Grzegorzowice,

II miejsce: Kryspin Michacz - ZSP Brzeźnica,

III miejsce: Julia Weiser – SP Rudnik,

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów uczestnikom złożyła na zakończenie pani Mariola Ciszek - dyrektor SP Grzegorzowice, a także wręczyła pamiątkowe dyplomy - wyróżnienia, każdemu uczestnikowi zaś - drobne nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania za patronat i wsparcie finansowe konkursu Panu Alojzemu Pieruszce- Wójtowi Gminy Rudnik, Właścicielom sklepu spożywczego „JAMBOR” za przekazanie słodkich upominków, hurtowni OFISTAR za drobne nagrody rzeczowe oraz nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie uczniów i współpracę w komisji konkursowej składa organizatorka XIV Gminnego Konkursu Pisania – 

Daniela Płoszczyca