Strażacy z OSP Sławików najlepsi!

85 minDoszła do nas bardzo miła wiadomość spod Częstochowy. Wczoraj w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Konopiskach, MDP z OSP Sławików zajęła I miejsce, pokonując 18 innych dryżyn z województwa śląskiego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu
i cieszymy się razem z Wami!
strzalka

Dnia 9 czerwca 2018 roku nasza młodzieżowa drużyna pożarnicza ze Sławikowa wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w okolicach Częstochowy, a dokładnie w Konopiskach. W zawodach wzięło udział około 90 drużyn w tym 18 chłopięcych. Do zawodów przygotowywaliśmy się 2 miesiące. Średnio 3 razy w tygodniu spotykaliśmy się na boisku gdzie królowała dyscyplina i ciężka praca. Nad wszystkim czuwał nasz trener Piotr Morawin, dzięki niemu i naszym staraniom osiągnęliśmy wielki sukces i oficjalnie zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie śląskim i tym samym zakwalifikowaliśmy się do Mistrzostw Polski. Poprzez doping naszych kibiców przez cały dzień towarzyszyła nam wesoła atmosfera, która pomogła nam walczyć ze stresem. 

Większość zawodników mistrzowskiej drużyny to uczniowie naszego gimnazjum, a są to : Dawid Morawin, Kamil Bortel, Sławomir Karasek, Robert Parys, Adam Jurecki, Daniel Depta, Adam Szczygielski, Kevin Gawlik, Rafał Kobza, Michał Piechulla i Adrian Czajka.

Dawid Morawingazeta