Trzy pokolenia na zawodach

zawody 0001W dniu 18 czerwca na zbiorniku wodnym w Krzanowicach odbyły się III Gminne Zawody Wędkarskie „Złota Rybka” dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.
 
 youtube
 

Na zawodach spotkały się trzy pokolenia uczniów ze szkoły w Grzegorzowicach: aktualni uczniowie, zeszłoroczni absolwenci oraz dorośli absolwenci , a dziś rodzice i opiekunowie naszych uczniów.
zawody 0007zawody 0014zawody 0032
W zawodach wzięły także dzieci ze szkoły w Rudniku.
zawody 0016zawody 0010zawody 0023
W sumie do zawodów zgłosiło się 15 uczniów w tym 3 uczennice.
Uczestnicy zawodów zostali zapoznani z regulaminem zawodów, a następnie wylosowali stanowiska na których przyszło im rozpocząć zmagania. Połowy trwały cztery godziny zegarowe tj. od 9:00 do 13:00
Po zakończeniu zawodów dokonano pomiaru złowionych ryb pod względem przyjętych w regulaminie kategorii tj. wagi, miary oraz sztuk.
Wyniki:
Największa złowiona ryba (cm) – Magdalena Harnos
Największy połów (kg)– Maciej Cuber
Najwięcej złowionych ryb (szt.)– Dawid Rudek
 
Dyrektor Szkoły, Pani Mariola Ciszek wręczyła zwycięzcom puchary i bony na kwotę 50zł .
zawody 0002
Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i sztuczne przynęty - obrotówki spinner, przypon wolframowy, zanęty.
zawody 0003zawody 0018
Wyjątkową nagrodę  od właścicieli stawu otrzymał Marcel Harnos. Swoją przygodę wędkarską rozpoczął na II Gminnych Zawodach Wędkarskich organizowanych przez naszą szkołę. Od tego czasu aktywnie bierze udział we wszystkich zawodach organizowanych w Krzanowicach. W rocznym podsumowaniu za 2017r. uplasował się na 13 miejscu na kilkadziesiąt osób biorących udział w organizowanych przez właścicieli stawu cyklicznych zawodach.
zawody 0034
Po zawodach, ostatnim punktem wspólnego przebywania nad wodą był wspólny gorący poczęstunek. Można było posilić się grillowanymi kiełbaskami i wymienić wrażeniami. W pikniku udział wzięli nie tylko zawodnicy, ale także ich opiekunowie.
zawody 0028zawody 0036
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom w profesjonalnym podejściu do imprezy sportowej, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez szkolnych.
Jeśli więc nowe osoby będą chciały sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie, to zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
Grażyna Kwiecień