Policjanci przypomnieli...

02 minW ramach pracy profilaktyczno - wychowawczej szkoła i policja utrzymują stałą współpracę w zakresie profilaktyki. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów w piątek 14 września odbyły się spotkania prowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu z uczniami naszej szkoły.
Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zasadach zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił przepisy dotyczące poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem.
Dzieci dowiedziały się także, jak należy bezpiecznie postępować w sytuacji kontaktu ze zwierzętami. Mundurowy, zwracając się do uczniów starszych klas, przypomniał im  ich prawa i obowiązki. Poruszył tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną, uświadomił im, jaką karę mogą ponieść nieletni za swoje czyny w drodze do szkoły, w szkole i w domu oraz za wszelkiego rodzaju nieodpowiednie zachowanie w stosunku do dorosłych.
Podczas spotkania nie zabrakło także informacji o używkach oraz na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Mundurowy apelował do uczniów o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie.

Magdalena Nowakowska