Deutsche Kulturtage in unserer Schule

12 min

W tym tygodniu mieliśmy znów okazję, i to dwukrotnie, zaprezentować talenty naszych uczniów.
 
 
 
 
 
 
 
We wtorek, w godzinach popołudniowych klasa III G brała udział w spotkaniu szkół im.Josepha von Eichendorffa, które odbyło się w GCKiS w Łubowicach. Jednym z punktów tego spotkania była przedstawienie fragmentu wybranego dzieła poety z Łubowic. My mieliśmy niełatwe zadanie, bo dramat  „ Der letzte Held von Marienburg” jest dziełem trudnym ale Doris, Rafał, Kevin poradzili sobie świetnie.
W środę gościła w naszej szkole zaprzyjaźniona grupa  z BDV Thüringen, która odwiedza nas regularnie, wspomagając warsztat pracy w  zakresie języka niemieckiego i historii i kultury.
W czasie spotkania nasza Pani Dyrektor została uhonorowana specjalną nagrodą- Goldene Ehrennadel - Złotą Odznaką Honorową za krzewienie tradycji i kultury naszego regionu ściśle powiązanej z naszym patronem.
Tego typu spotkania są bardzo ważne. Spotykamy ciekawych ludzi, słuchamy ich języka ojczystego  w oryginale oraz prezentujemy nasz dorobek artystyczny.
Karina Walach