W poszukiwaniu perspektyw...

15 minUczniowie najstarszych klas, którzy już za kilka miesięcy będą wybierali swoją ścieżkę zawodową, 18.10.br. pojechali na "Festiwal perspektyw" w Raciborzu. Jest to okazja, by poznać ofertę szkół średnich i zawodowych, ale także spotkać się i porozmawiać z uczniami, którzy do tych szkół uczęszczają. Zachęcamy do przeczytania relacji jednej z uczennnic.

Dnia 18.11. klasa VIII SP oraz III Gimnazjum wraz z Panią Magdą Nowakowską oraz Panią Kariną Walach, w ramach doradztwa zawodowego, brały udział w Festiwalu Perspektyw, który odbył się w Raciborzu w Arenie RAFAKO.
Dzień był pełen interesujących doświadczeń, a cel wyjazdu był jeden – zastanowienie się nad wyborem dobrej szkoły i zawodu z przyszłością. Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego dowiedzieliśmy się czegoś więcej o zawodach, kierunkach kształcenia i szkołach, jakimi się interesujemy. Zwiedziliśmy wiele stanowisk. Mieliśmy także zadanie – dostaliśmy karty, na których musieliśmy zbierać pieczątki z poszczególnych stanowisk. Wypełnione kartki wrzucaliśmy do kosza. Pod koniec odbyło się losowanie nagród. Festiwal okazał się bardzo pomocny dla wszystkich uczniów. Niektórzy mają już wielkie plany związane ze swoją przyszłością. Życzymy wszystkim, aby spełniły się ich marzenia.

Patrycja Krybus, kl. IIIG