100 lat dla Niepodległej

11listopada8x611 listopada będziemy obchodzić
Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku będzie ono miało szczególny charakter ze względu na mijające 100- lecie niepodległości naszej Ojczyzny. My również w naszej szkole, już 9 listopada, świętowaliśmy odzyskanie niepodległości m.in. podczas uroczystej akademii.

baner youtube


Uczniowie przystroili szkołę na tę okazję już kilka dni wcześniej. Same obchody swięta miały różnorodny charakter.

Akademia rozpoczęła się o 11.11, od odśpiewania hymnu państwowego, równocześnie z tysiącami uczniów z wielu polskich szkół. Następnie, dzięki naszym, młodym, utalentowanym aktorom przeżyliśmy chwile wzruszeń, wracając pamięcią do lat naszej 123-niewoli narodowej, a potem do roku 1918 roku - odzyskania niepodległości, podczas inscenizacji historycznej .Strofy poezji o Ojczyźnie i pieśni patriotyczne uświadomiły zebranym jak ważnymi wartościami są  pokój i wolność. Wszyscy aktorzy otrzymali zasłużone brawa!

W drugiej części uroczystości wszyscy udaliśmy się na tradycyjny Marsz Niepodległości do Łubowic, miejsca urodzenia patrona naszej szkoły-Josepha von Eichendorffa. Tam czekała na wszystkich gorąca, wojskowa grochówka!

Nasze świętowanie zakończyły polsko-czeskie zawody sportowe. Nasi goście z partnerskiej szkoły z Kobeřic aktywnie uczestniczyli w naszym święcie. Dziękujemy!

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością również : kierownik Referatu Oświaty - pan Jan Deńca, radni naszych miejscowości, sołtysi, pani Krystyna Gawlik- była dyrektor szkoły, pani Ewa Porwal - przyjaciel naszej szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Dziękujemy Im za wspieranie naszych inicjatyw!

Eulalia Panek