Finał powiatowy Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

tymbark avatar1We wszystkich zakątkach kraju trwają rozgrywki XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największych zawodów piłkarskich dla dzieci w Europie, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju.

Do tegorocznej XIX edycji turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-12 zgłosiły się następujące drużyny:

gazeta

SP Grzegorzowice, SP Rudnik, SP Markowice, Nędza, SP Rudy Raciborskie, SP Kuźnia Raciborska, SP 18 Racibórz, SP 15 Racibórz, SP 2 Ocice, SP Studzienna, SP Pawłów, SP Pietrowice Wlk. SP Samborowice, SP Gamów.

Eliminacje zostały rozegrane w trzech półfinałach rozegranych w Raciborzu, Pietrowicach Wlk. i Nędzy, z których do finałowych rozgrywek przeszły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W finale powiatowym wystąpiły: Grzegorzowice, Nędza, Rudnik, Pietrowice Wlk, SP 15 i SP 18 Racibórz.

Nasza drużyna w składzie:

Dominik Bzinkowski, Marcel Depta, Karol Gawlik, Jakub Jurecki, Jakub Krybus, Karol Krybus, Maksymilian Kszuk, Bartosz Rumpel, Piotr Wallach,

wywalczyli II miejsce w turnieju.

W tym roku z turniejem Tymbark żegnają się uczniowie z rocznika 2007 :

Marcel Depta, Karol Gawlik, Jakub Jurecki, Jakub Krybus, Maksymilian Kszuk.

Kończą karierę w turnieju następującymi sukcesami:

2015 – I miejsce gimna,

II miejsce powiat,

2016- I miejsce gimna,

III miejsce powiat,

2017 - I miejsce gimna,

III miejsce powiat,

2018 - I miejsce gimna,

II miejsce powiat.

Udział w tych rozgrywkach to prawdziwa szansa dla każdego dziecka na odkrycie talentu. Podczas blisko dwóch dekad do turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ponad 50 wychowanków turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Grażyna Kwiecień