Koncertowe pomaganie

35a minW Raciborskim Centrum Kultury właśnie zakończył się koncert charytatywny dla RAFAŁKA. Wcześniej przez 2 tygodnie w naszej szkole z inicjatywy Kamili Krybus z klasy VI, trwała akcja, podczas  której do skarbonki można było wrzucać pieniążki na leczenie chłopca.
Kamila z koleżankami z zespołów ŹRÓDŁO serdecznie dziękuje za udział w zbiórce.


gazeta youtube gazeta

 W piątek odbyło się oficjalne otwarcie skarbonki przez Kamilę, przy udziale Patrycji Krybus - przewodniczącej samorządu szkolnego. Po przeliczeniu okazało się, że zabrana kwota to
502zł!  Pięćset dwa złote!!!

Kamila wręczyła zebraną sumę Rodzicom Rafałka podczas niedzielnego koncertu. Było to dla Nich całowitą niespodzianką, podobnie jak tort, który przygotowała Mama Kamili na licytację. O koncercie piszą raciborskie portale i tygodnik "Nowiny" oraz raciborska telewizja kablowa. Był on niezwykły pod wieloma względami - wzięła w nim udział ograomna liczba tancerzy, w tym również w czterech różnych układach tanecznych - nasza uczennica Kamila.  Atmosfera konceryu była wyjatkowo wzruszająca i rodzinna, za sprawą  otwartych serc osób na scenie i na  widowni. Padła rekordowa kwota zebranych pieniedzy na leczenie 3- letniego Rafałka - ponad 22 tysięcy złotych.

Zaangażowanie Kamili jest godne pochwały i naśladowania.

 035 008

Koncert jest dla mnie wyjątkowy gdyż mogę podczas niego zatańczyć i wesprzeć przy okazji trzyletniego Rafałka, którego znam osobiście.

Rafałek ma korzenie rodzinne w Grzegorzowicach, teraz mieszka w Raciborzu . Chłopiec po ciężkich operacjach zaczyna już chodzić i potrzebuje dużo pieniążków na dalsze rehabilitacje .

Jak już wiecie prowadzę zbiórkę pieniędzy także u nas w szkole. Bardzo proszę, aby każdy uczeń, nauczyciel i wszyscy związani ze szkołą, wrzucili parę złotych do skarbonki aby go wesprzeć.

Pieniążki zostaną przekazane na koncercie rodzicom Rafałka.

Jeszcze raz zapraszam na koncert, można zobaczyć na nim dzieci tańczące w układach tańca nowoczesnego, tańce ludowe oraz mażoretki które wzbudzają zawsze największe zainteresowanie. Wstęp wolny.

Kamila Krybus klasa VI