"Tymbarki" obroniły tytuł HALOWEGO MISTRZA GMINY

Tegoroczny h1gifalowy turniej w piłce nożnej chłopców klas szóstych i młodszych, odbył się pod hasłem
"Mikołajkowe potyczki".

W turnieju uczestniczyła kadra naszej szkoły.

 halowe gru 2018 002

Sportowe zmagania zostały nagrodzone drobnymi prezentami ufundowanymi przez Gminę Rudnik. Mecze rozgrywane były w różnych konfiguracjach i towarzyszyła im przy tym dobra zabawa. W trakcie imprezy reprezentacje szkół z terenu gminy rozegrały eliminacje do powiatowego turnieju w halowej piłce nożnej.

halowe gru 2018 001

Tytuł Mistrza Gminy obronili dzielni piłkarze naszej szkoły.

Zmagania w tych rozgrywkach miały niezwykłą dramaturgię. Losowanie zadecydowało, że w pierwszym meczu zagraliśmy z reprezentacją Rudnika. Po szczęśliwym zdobyciu pierwszej bramki padły następne, które na dwie minuty przed końcem meczu doprowadziły do wyniku 3:2 dla naszych przeciwników. Ostatnia minuta meczu, to olbrzymie napięcie i GOL!!!! Szczęście z wyjątkowo pięknej wyrównującej bramki.

De facto, mecz o pierwsze miejsce rozegraliśmy z reprezentacją Szonowic. Zwarliśmy szeregi i stoczyliśmy zapierający dech w piersiach mecz, którego celem było uzyskanie jak najwyższego wyniku, aby zwiększyć naszą szansę na wygraną. Wygrywając 13:1 postawiliśmy przed Rudnikiem niezwykle trudne zadanie, bo żeby z nami wygrać musieliby uzyskać wynik wyższy i pokonać drużynę Szonowic z różnicą trzynastu bramek.

Mecz Rudnik kontra Szonowice zakończył się wynikiem 5:1. Zadanie okazało się zbyt trudne i tym samym uplasowaliśmy się na 1 miejscu.

Drużyna naszej szkoły zdobyła prawo reprezentowania gminy na zawodach powiatowych.

Trzymajcie za nas kciuki.

gazeta

Grażyna Kwiecień.