Z Raciborza do... Ktosiowa

37 minMikołajkowe przedpołudnie w Raciborzu spędzili dziś najmłodsi, dzięki wycieczce - niespodziance ufundowanej przez Wójtów Gminy Rudnik.


Na początek w kinie „Bałtyk” przenieśliśmy się do krainy „Ktosiowo”, w której wszyscy mieszkańcy przygotowują się do świąt. No właśnie, wszyscy, z wyjątkiem Grincha – marudnego, złośliwego zielonego stworka, który marzy o tym, by… świąt nie było. Wciela swój pomysł w życie i prawie mu się udaje skraść innym święta. Jednak świąteczna opowieść musi skończyć się pomyślnie, więc Grinch, dzięki małej dziewczynce, w końcu zrozumie swój błąd, przeprosi wszystkich, by cieszyć się świętami wraz z nowymi przyjaciółmi.

Po obejrzeniu filmu, udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej, gdzie pani bibliotekarka opowiedziała nam, co, oprócz wypożyczania książek, można robić w bibliotece. Tam też, kiedy ozdabialiśmy świąteczne bombki, odwiedził nas św. Mikołaj. Okazało się, że ma ze sobą worek ze słodkimi upominkami, które nam rozdał. Mikołaj miał dziś więcej czasu, gdyż razem z nami udał się na spacer przez raciborski rynek, gdzie zobaczyliśmy atrakcje świątecznego jarmarku. Po drodze, jak przystało na Mikołaja, częstował napotkane dzieci cukierkami. W wesołych, można powiedzieć, świątecznych nastrojach, wróciliśmy do szkoły. Teraz już, podobnie jak w Ktosiowie rozpoczynamy przygotowania do najpiękniejszych świąt w roku.

Daniela Płoszczyca