Pod szyldem TENISA STOŁOWEGO

ping pongOczekiwania wobec współczesnego wychowania fizycznego wymagają nowych standardów przygotowania ucznia do całożyciowej aktywności fizycznej w trosce o własne zdrowie.

Wychowanie fizyczne w szkole już od najmłodszych lat powinno oprócz swej funkcji doraźnej pełnić funkcję prospektywną, czyli przygotowywać uczniów do dokonywania w życiu wyborów korzystnych dla zdrowia.

Aby osiągnąć te ambitne założenia w naszej szkole został wprowadzony program mający na celu popularyzację gry w tenisa stołowego, który może być propozycją aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu dla każdego.

Opiera on się na realizacji w trakcie roku szkolnego następujących etapów:

I - AKTYWNE PRZERWY

W trakcie przerw międzylekcyjnych uczniowie mają do dyspozycji salę tenisową. Efektem programu jest kilkunastoosobowa grupa uczennic i uczniów, która w ostatnim czasie korzysta  z możliwości gry w tenisa stołowego na każdej przerwie.

35

II – TURNIEJE KLASOWE

Każdy uczeń raz w roku bierze udział w klasowym turnieju tenisowym. Osobno rywalizują dziewczęta i chłopcy w systemie każdy z każdym. Aby zaliczyć tę dyscyplinę na ocenę dobrą należy rozegrać wszystkie mecze turnieju klasowego. Uczniowie którzy zdobędą w klasie czołowe miejsca otrzymują: za pierwsze miejsce ocenę 6, za drugie i trzecie miejsce ocenę 5.

812

III – SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Uczniowie którzy zajęli w klasie pierwsze trzy miejsca rozgrywają turniej szkolny w dwóch kategoriach, klasa IV, V, VI dziewczęta i chłopcy, oraz VII, VIII i III gimnazjum dziewczęta i chłopcy.

O ogromie tego przedsięwzięcia niech zaświadczą liczby w samym finale szkolnym rozegrano 780 meczy.

Najlepsi uczniowie tradycyjnie otrzymują nagrody i puchary na balu karnawałowym, który w tym roku odbędzie się w miesiącu lutym. Chętnych, którzy zechcą przypomnieć sobie niezapomniane chwile z poprzednich turniejów i rozdania nagród, odsyłam do filmików na naszym szkolnym kanale YouTube.

bal 007bal 01

Do tej pory wejść na filmy odnotowalismy 1673

IV – GMINNY DRUŻYNOWY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM

Reprezentację szkoły stanowią zwycięzcy turnieju szkolnego. Zwycięzcy turnieju reprezentują gminę na zawodach powiatowych. Dotychczasowym największym sukcesem naszej szkoły w tej dyscyplinie jest III miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim drużyny SP dziewcząt w składzie: Weronika Czajka i Dorota Pater. O tym możecie przeczytać na naszej stronie szkolnej w zakładce Pozytywnie zakręceni.

1 p cTenis stołowy - ćwierćfinał Mistrzostw Śląska

V – PRZYSŁOWIOWA "WISIENKA NA TORCIE"

Podsumowaniem działań wynikających z realizowanego w szkole programu i cennym jej efektem jest pozaszkolna aktywność naszych uczniów, którzy w mniejszych lub większych grupkach, biorą udział w różnych imprezach tenisowych. Należą do nich m.in. Turniej o Puchar Wójta Gminy Rudnik w Szonowicach oraz Mikołajkowy Turniej w Łanach.

W ostatnim czasie, udziałem w Mikołajkowym Turnieju pochwalili się Paulina Kretek i Jakub Jurecki.

181a

Grażyna Kwiecień