Słodkie chwile z Babcią i Dziadkiem...

babcia dziadek „U Dziadków jest słodko…” -
 -
o tym wiedzą wszystkie wnuki małe i duże.
Dzisiaj wyśpiewały to w piosence dzieci z klas I-III SP
podczas występu dla zaproszonych Gości - Babć i Dziadków.Jak na uroczystość Dnia Babci i Dziadka przystało, było też gromkie „Sto lat”, mnóstwo życzeń „na każdy dzień tygodnia - od A do Z”, wesołe piosenki i pląsy oraz kolorowe upominki, własnoręcznie wykonane na zajęciach. Dziadkowie z wielkim zainteresowaniem, jak i z ogromnym wzruszeniem, oglądali, słuchali i przyjmowali to, co dzieci dla nich przygotowały.

Można też powiedzieć, że role dziś się odwróciły. To wnuczki częstowały gości cukierkami i olbrzymim „tortem”, chcąc w ten sposób podziękować każdej Babci i Dziadkowi, za bycie „życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym”.

Druga część spotkania składająca się z wiązanki kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów starszych klas, pozwoliła raz jeszcze wczuć się w klimat obchodzonych kilka tygodni temu świąt. Zarówno te liryczne, nastrojowe, jak i żywe, skoczne utwory, bardzo spodobały się naszym Gościom, którzy brawami nagradzali każdy występ.

W świątecznym nastroju zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów, by cieszyć się jak najdłużej „słodkimi chwilami” z Babcią i Dziadkiem…

Daniela Płoszczyca