„Żyjemy kulturalnie i sportowo” – spotkanie robocze

kravare 001Chociaż zarówno w Polsce, jak i w Czechach zajęcia
w szkołach zostały zawieszone, z powodu zagrożenia koronawirusem, zaplanowano już szczegóły kolejnego wspólnego działania, w którym wezmą udział najmłodsi uczniowie szkół partnerskich.
 
 
 
 
 

Czytaj więcej: „Żyjemy kulturalnie i sportowo” – spotkanie robocze

Na nartach - w prawdziwie zimowej scenerii

ski

Dzień pierwszy

Dzisiaj wczesnym rankiem 20- osoba grupa uczniów z kl. VI-VIII, razem z tak samo liczną grupą uczniów z Kobeřic, wyjechała w czeskie góry Jeseniki, gdzie na stokach Pradziada zaczyna 4- dniową przygodę z nartami.

www

Czytaj więcej: Na nartach - w prawdziwie zimowej scenerii

Sporty zimowe - Zimní sporty

narty robocze 001Chociaż trwają ferie zimowe, rozpoczęły się przygotowania do kolejnego działania w ramach projektu. W lutym uczniowie klas starszych wyjadą na 4- dniową szkółkę narciarską w czeskie Jesioniki. Tam na stokach Pradziada, pod okiem instruktorów, będą uczyli się jazdy na nartach. Popróbują również swoich sił w biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim.

 

Czytaj więcej: Sporty zimowe - Zimní sporty

Mikulášem budeš ty / Mikołajem zostań ty

gry zabawy pl cz00358Z samego rana trwało dziś wielkie podniosłe oczekiwanie uczniów kl. I-III na gości z Czech. Kiedy w końcu przyjechali, wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia w zielonym lesie, w czasie którego działy się czary i dzieci zostały „zamienione” w zwierzątka. To był dopiero początek wrażeń, jakie na dzisiaj zaplanowano.

baner youtube

Czytaj więcej: Mikulášem budeš ty / Mikołajem zostań ty

Mikołajem zostań ty– spotkanie organizacyjne

gry zabawy pl cz00383Mikołajem zostań ty / Mikulášem budeš ty

  Taki tytuł wymyślono na wspólny dzień najmłodszych uczniów szkół partnerskich: Kobeřice – Grzegorzowice, który odbędzie się w ramach całorocznego projektu „Razem możemy więcej - Společně dokážeme víc”.

 

 

Czytaj więcej: Mikołajem zostań ty– spotkanie organizacyjne